Deko Étterem Menü

Horváth Laura Crossfit

A 21 éves Horváth Laura végig ott volt a crossfit-világbajnokság élmezőnyében, az első nap után még vezetett, majd a második helyre került, és onnan vágott neki az utolsó napnak. Horváth végig nagyon kiegyensúlyozottan versenyzett, a 14 számból mindössze kettő olyan volt, ahol a legjobb nyolcon kívül végzett. Az utolsó napon többek között a kézen állva haladás és egy súlyemelésre hasonlító feladat várt a versenyzőkre, előbbiben hatodik lett, utóbbit megnyerte, csakúgy, mint azt a számot, ahol kisebb futások után kellett egy spinning kerékpár és elliptikus tréner ötvözetésre hajazó szerkezetet tekerni, a végén pedig egy súlyokkal megrakott rekeszt kötél segítségével elhúzni. Horváth 1090 pontot gyűjtött a 14 versenyszám során, így másodikként végzett az ausztrál Tia-Clair Toomey mögött, aki súlyemelőként részt vett a 2016-os riói olimpián. 2018 CROSSFIT GAMES – WOMEN'S PODIUM 1. @TiaToomey 🇦🇺 2. Laura Horvath 🇭🇺 3. @katrintanja 🇮🇸 — The CrossFit Games (@CrossFitGames) 2018. augusztus 6.

1. Journal
  2. Horváth Laura lett a világ második legfittebb nője | 24.hu
  3. VAOL - Horváth Laura ötödik lett a világ egyik legerősebb crossfit-versenyén

Journal

crossfit 2021. 08. 02. 08:44 Horváth Laura a második helyen végzett az Egyesült Államokban rendezett viadalon. A 24 éves magyar sportoló karrierje során másodszor állhatott dobogóra a sportág legrangosabb eseményén, 2018-ban ugyancsak második volt. "Nagyon jó verseny volt, talán az egyik legkomplexebb, gyakorlatilag mindent leteszteltek. Fantasztikus érzés volt újra ennyi ember előtt versenyezni, mivel az elmúlt két évben gyakorlatilag csak online viadalokat rendeztek. Nagyon fókuszált voltam végig, rengeteg segítséget kaptam a felkészülés során, ez egy igazi csapatmunka volt" – nyilatkozta Horváth, aki most hazautazik Magyarországra és néhány hét pihenőt követően folytatja a munkát. Horváthot csak a sportág élő legendája, a sorozatban ötödik győzelmét arató ausztrál Tia-Clair Toomey előzte meg, míg a harmadik helyen a kétszeres bajnok (2011, 2012) izlandi Annie Thorisdottir végzett. A férfiaknál az ezt megelőző öt viadalon győztes Mat Fraser visszavonulását követően megüresedett trónt a 22 esztendős amerikai Justin Medeiros foglalta el.

Szerző: MTI | Közzétéve: 2021. 08. 02. 07:23 | Frissítve: 2021. 07:23 Madison - A 24 éves magyar sportoló karrierje során másodszor volt ezüstérmes a vébén. Horváth Laura a második helyen végzett az Egyesült Államokban rendezett crossfit-világbajnokságon. Horváth Laura - Fotó: Chripkó Lili/WMN A 24 éves magyar sportoló karrierje során másodszor állhatott dobogóra a sportág legrangosabb eseményén, 2018-ban ugyancsak második volt. "Nagyon jó verseny volt, talán az egyik legkomplexebb, gyakorlatilag mindent leteszteltek. Fantasztikus érzés volt újra ennyi ember előtt versenyezni, mivel az elmúlt két évben gyakorlatilag csak online viadalokat rendeztek. Nagyon fókuszált voltam végig, rengeteg segítséget kaptam a felkészülés során, ez egy igazi csapatmunka volt" - nyilatkozta az MTI-nek Horváth, aki most hazautazik Magyarországra és néhány hét pihenőt követően folytatja a munkát. Horváthot csak a sportág élő legendája, a sorozatban ötödik győzelmét arató ausztrál Tia-Clair Toomey előzte meg, míg a harmadik helyen a kétszeres bajnok (2011, 2012) izlandi Annie Thorisdottir végzett.

Horváth Laura lett a világ második legfittebb nője | 24.hu

Ellenben öt nap alatt csak ezen a versenyen keresett 100 ezer dollárt. Profi sportolóként két éve már a nyereményeiből él, tartja el magát, finanszírozza az edzéseit, utazásait. Vb-második helye óta azonban Amerikából folyamatosan bombázzák a szponzorok. 1. Crit – 20:01. 07 – 2. hely 2. 30 muscle-ups – 3:06, 59 – 3. hely 3. Crossfit total – 385, 56 kg – 7. hely 4. Marathon row – 3:03:37, 00 – 4. hely 5. The Battleground – 9:29, 76 – 1. hely 6. Clean and Jerk Speed Ladder – 21. hely 7. Fibonacci – 530, 87 – 17. hely 8. Madison triplus – 28:08, 61 – 7. hely 9. Chaos – 9:17, 78 – 8. hely 10. Bicouplet 2 – 3:24, 07 – 5. hely 11. Bicouplet 1 – 3:50, 88 – 7. hely 12. Two-stoke pull – 15:12, 38 – 1. hely 13. Handstand walk – 2:12, 09 – 6. hely 14. Aeneas – 3:49, 96 – 1. hely

horváth laura crossfit age

VAOL - Horváth Laura ötödik lett a világ egyik legerősebb crossfit-versenyén

horváth laura crossfit

A csúcsformát majd a Gamesen szeretném elérni, de úgymond már megyünk fel a hegyen. A tavalyi évem nem úgy sikerült, ahogyan azt szerettem volna, de idén minden szempontból jó úton haladok és remélem, a világbajnokságon újra a dobogós helyekért küzdhetek majd" – nyilatkozta Horváth Laura. Menedzsere, Vörös Bálint úgy fogalmazott, nem volt könnyű a felkészülés, hiszen a törölt versenyek miatt mint minden sportolóban, Horváth Laurában is csökkent a motiváció, de a körülményekhez képest remek formába került, és ki lehet jelenteni, hogy ezen a viadalon visszatért a világ élmezőnyébe. A vb-t a tervek szerint szeptember elején rendezik meg az Egyesült Államokban. A nők versenyét a háromszoros világbajnok – súlyemelésben a riói olimpián 14. – ausztrál Tia-Clair Toomey nyerte, ezzel 50 ezer dollárral gazdagodott, Horváth Laura az ötödik helyért 15 ezer dollárt kapott. A crossfit főként olimpiai súlyemelésből, állóképességi, valamint erőemelő- és gimnasztikai gyakorlatokból áll, így a legkomplexebb és legmegterhelőbb sportágak közé sorolható.

Horváth három harmadik-, két második- és egy első helyet is szerzett. Horváthot csak a sportág élő legendája, a sorozatban ötödik győzelmét arató ausztrál, a 2016-os riói olimpián még súlyemelőként induló Tia-Clair Toomey előzte meg, míg a harmadik helyen a kétszeres bajnok (2011, 2012) izlandi Annie Thorisdottir végzett. A férfiaknál az első helyet a 22 esztendős amerikai Justin Medeiros foglalta el, aki minden idők legfiatalabb bajnoka lett. A győztesek mindkét nemnél 310 ezer dollárral gazdagodtak, a másodikok 120, a harmadikok 80 ezer dollárt kaptak. A verseny összdíjazása 2, 5 millió dollár volt. A crossfit az Egyesült Államokból származik, és egyrészt egy edzésmódszer neve, másrészt az ebből kialakuló sportágé, amit kompetitív fitneszként szoktak definiálni. A kétezres évek elején induló, és azóta hihetetlenül népszerűvé váló sportágban a résztvevők egymással versenyezve teljesítik a különböző feladatokból összeállított gyakorlatsorokat. crossfit világbajnokság CrossFit Games horvathlaura

Teljesen érthető, hogy nagyon sokat várnak tőle, hiszen a világbajnoki cím megszerzése valószínűleg már most is csak egyetlen feladatsor elrontásán múlt, a versenyprogramban szereplő húsz közül. A pénteki versenynap második, gyorsasági súlyemelőgyakorlatokból álló "Clean and Jerk Ladders" versenyszámában Horváth csak a 21. lett a 40 fős mezőnyben, ezt leszámítva viszont mindössze egyszer végzett a nyolcadiknál rosszabb helyen, négy versenyszámot pedig megnyert. Horváth szó szerint a legutolsó számig nagy csatát vívott az első helyért az uralkodó világbajnokkal, Tia-Clair Toomeyval, illetve legyőzte a korábbi kétszeres Crossfit Games-bajnok izlandi Katrín Tanja Davíðsdóttirt, aki a harmadik helyen végzett. A 25 éves ausztrál Toomey végül 1254 pontos összeredménnyel lett első, így mindössze 64 ponttal előzte meg a másodikként végző 1190 pontos Horváth Laurát az összetett pontversenyben. Toomey a 2018-as Grossfit Games megnyerésével zsinórban másodszor szerezte meg a sportág világbajnokának kijáró "világ legfittebb embere" címet.

A férfiaknál az ezt megelőző öt viadalon győztes Mat Fraser visszavonulását követően megüresedett trónt a 22 esztendős amerikai Justin Medeiros foglalta el. A győztesek mindkét nemnél 310 ezer dollárral gazdagodtak, a másodikok 120, a harmadikok 80 ezer dollárt kaptak. A verseny összdíjazása 2, 5 millió dollár volt. A crossfit főként olimpiai súlyemelésből, állóképességi-, valamint erőemelő- és gimnasztikai gyakorlatokból áll, így a legkomplexebb és legmegterhelőbb mozgásformák csoportjába sorolható. A négynapos viadalon a versenyzőknek összesen 15 feladatsort kellett teljesíteniük, Horváth négy harmadik-, két második- és egy első helyet is szerzett a 37 fős női mezőnyben.